1985 yılında Makine Mühendisi Suat Gülçimen tarafından Bursa’da kurulan BİYTAŞ, mühendis, teknisyen ve şantiye elemanlarından kurulu 140 kişilik uzman kadrosu, 3.500 metrekarelik, ofis, showroomu ve depo alanlarında “Tesisatta Çözüm Ortağınız sloganı ile müşterilerine hizmet veriyor.

BİYTAŞ; Isıtma, soğutma havalandırma sektörünün Bursa’daki lideri Biytaş, kaliteli hizmeti ile ülke genelinde büyük projelere imza atıyor. Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliği, Sıhhi Tesisat, Hidrofor, Sulama, Havuz, Sauna, Su Arıtma, Isıtma, Yangın, Klima ve Havalandırma Sistemleri ile Proje, Sistem Tasarımı, Mühendislik, Müşavirlik, Taahhüt, Satış, Servis-Bakım, Okuma -Faturalandırma hizmetleri veriyor.

Kurulduğu ilk günden itibaren kaliteden ödün vermeyen, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden BİYTAŞ; yenilikleri en önce uygulayan firma olmaya özen gösteriyor. Kamu kurumları, Üniversiteler, Belediyeler, büyük konut projeleri, AVM projeleri, otel, fabrika, hastaneler ve tarihi eser restorasyon projelerinde çözüm ortağı olan BİYTAŞ; proje aşamasından başlayıp, uygulamaya kadar her aşamada anahtar teslim işlere imza atıyor.

BİYTAŞ; Sıhhi tesisat, yangın sistemleri, doğalgaz tesisatları, ısıtma, soğutma havalandırma, iklimlendirme, VRF sistemleri, gösteri, süs ve yüzme havuzu, sauna, spa, fin banyosuna varana kadar tüm alanlarda kaliteli uygulamalar yapıyor. Çoğu firmanın cesaret edemediği, hastane hijyen odası uygulamaları ile tarihi eserin aslına uygun olarak ısıtılıp, soğutulması, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği projelerinde aranan bir firma olan BİYTAŞ; mühendislik, müşavirlik, taahhüt, bakım, servis, satış ve satış sonrası hizmetlerde de öncülüğünü sürdürüyor.