Enerji Verimliliği Kanunuyla, merkezi sistemle ısınan binalarda ısınma giderinin daire veya metrekare başına bölünmesi yerine, ‘Isı pay ölçer’ veya ‘Kalorimetre’ paylaştırılmasının zorunlu hale geldi.

Isıtma, soğutma havalandırma sektörünün öncüsü Biytaş, müşterilerine “ısı gider paylaşım sistemleri” alanında da anahtar teslim hizmet veriyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Bursa bölgesinde tüketim verilerinin toplanması ve faturalandırılması alanında yetki belgesi alan Biytaş, apartman ve sitelere Enerji Verimliği Kanunu’nun getirdiği şartları yerine getirmede çözüm ortağı olarak hizmet veriyor.

CEZA ÖDEMEYİN!!!

Kanun gereğince, merkezi sistemle ısınan binalarda ısınma maliyetlerinin, ısı kullanım miktarlarına bağlı olarak paylaşımını sağlayan ‘ısı pay ölçer’ veya ‘Kalorimetre’ sistemini kurmayan binalara yüksek para cezaları uygulanıyor.

Sektörde 35 yıllık deneyime sahip olan Biytaş’ın teknik ekibi, binalarınıza ‘Isı Pay ölçer’ veya‘Kalorimetre’’ sistemini kısa sürede kuruyor ve ‘faturalandırma’ hizmeti de veriyor

UZAKTAN OKUMA

Binalarda enerji verimliliğine odaklı hizmet veren Biytaş, enerji ölçümünde kullanılan kablosuz teknolojiye sahip ısı pay ölçer sistemleriyle evin içine girmeksizin, okumaları dışarıdan yapan sistemle k daha kolay ve hızlı hizmet veriyor. Binalara uyguladığımız ısı pay ölçer cihazlarında bulunan sıcaklık sensörleri, her dairede kullanılan enerjiyi uzaktan hesaplamaya olanak veriyor. Doğal gaz faturasının kesilmesinin ardından, teknik ekibimiz daire içerisine girmeden, uzaktan okuma sistemini kullanıyor. Tüm kullanım değerleri bu sistemle tespit edildikten sonra, alınan değerler 5627 Sayılı Kanunu’nda belirtildiği üzere kullanım oranına göre bölüştürülüyor ve bütün kat sakinlerine ısı gider bildirim ekstresi olarak ulaştırılıyor.

EKSİKSİZ HİZMET

Biytaş, Enerji Verimliliği Kanununa uygun olarak ısı ölçüm cihazlarının kurulumu, tüketim verilerinin toplanması, sayaç okuma, faturalama, mevcut tesisatta yapılması gereken değişiklikler dâhil tek merkezden çözüm üretiyor.

Isı pay ölçerler, kalorimetreler, su sayaçları, termostatik vanalar, M-bus sistemleri, frekans kontrol sistemleri ve ısı istasyonları cihazlarının satış ve montajını yaparak bu alanda, Bursa ve yakın çevresi başta olmak üzere ülke genelinde hizmet verecek sağlam bir alt yapı oluşturduk. Apartman ve site yöneticilerimiz bizi aradıklarında onlar için gerekli hızlı ve güvenilir çözümleri anında üretiyoruz.