Panorama Bursa 1326 İçin Geri Sayım Başladı

Panorama 1326 Türkiye’ye Değer Katacak Bir Eser Olacak. Yeşil bina formunda inşaa edilecek olan müzenin mekanik tasarımında Biytaş imzası var!

Osmangazi Belediyesi Tarafından Yaptırılacak Panorama Bursa 1326, Dünyanın İkinci Tam Panoramik Müzesi Olacak. Panorama’nın temeli Kasım’da atılıyor.

Osmangazi Belediyesi’nin Bursa’ya değer katacak projelerinden Panorama Bursa 1326 için geri sayım başladı.

Başkan Mustafa Dündar, “Panorama Bursa 1326, Osmanlı İmparatorluğu’nun Beylikten Cihan Devleti’ne giden yolculuğunu ve bu yolculuğun en önemli noktalarından biri olan Bursa’nın fetih anını etkileyici bir şekilde gösteren, sadece Bursa’ya değil, Türkiye’ye değer katacak örnek bir proje” dedi. Bursa’yı dünyaya tanıtacak en önemli projelerden birisi olan Panoramik müze, tarihe, kültüre, turizme, eğitime değer katarken aynı zamanda şehir estetiğine de önemli katkılar sağlayacak. Dünyanın tam panoramik ikinci müzesi olarak tasarlanan Panorama Bursa 1326, Yeşil Bina formunda inşa edilecek. Çevresine artı değer katan Yeşil Bina formu, aynı zamanda yaşanılabilir şehirlerin oluşmasında da, örnek ve lider bina modeli olarak biliniyor. Başkan Mustafa Dündar, Panorama Bursa 1326’nın, yeni yapılacak bir yapı olmasına rağmen, bir tarihi eser titizliğiyle korunacak ve sivil mimarlık örneği olarak tescillenecek bir yapı formunda olacağını belirtti. Dündar, “Konusu, fotoğrafları ve içerisinde yer alan dönemin büyük şahsiyetlerinin öğretileri ile kurguladığımız müzemiz için tarihin duayenleri ile titizlikle çalışıyoruz” dedi.